Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi Hatay’da depremzedeler için oyun parkı kurdu

Konya Büyükşehir Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve “dünyanın en büyük depremi” olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Hatay’da çocukların normal hayata dönmesi için Hatay Narlıca Çadırkent’e büyük bir oyun parkı kurdu. yüzyılın felaketi”. .

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay yaptığı yazılı açıklamada, Konya olarak deprem felaketleri nedeniyle hayatın durma noktasına geldiği Hatay’da yaraları sarmak için var gücüyle çalıştıklarını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, odalar, sivil toplum kuruluşları ve tüm Konyalıların ilk günden beri Hataylının yanında olmaya çalıştıklarını kaydeden Altay, şunları kaydetti: Gündüzleri durmaksızın çalıştıklarını söyledi.

Depremin özellikle çocukları daha çok etkilediğini vurgulayan Altay, “Çocuklarımızın kendilerini daha yetkin hissetmeleri çok değerli. Bu anlamda Konya Bilim Merkezimiz bünyesinde bulunan Bilim Tırımız da bölgedeki çocuklarımızın hizmetinde. Ayrıca olarak 11 ilde çocuklara yönelik birçok aktivite gerçekleştiriyoruz. Şimdi de çocuklarımızın keyifli vakit geçirmesi için Hatay Narlıca’da Çadır Kent’te büyük bir oyun parkı yaptık. Burada çocuklarımızın gülüşlerini görünce çok mutlu oluyoruz. İnşallah devlet ve millet sarsıntının yaralarını saracaktır.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu