Yaşam

The Crown’ın oyuncusu Stephen Greif hayatını kaybetti

Netflix’in yeni dizisi The Crown’da Temsilciler Meclisi Sözcüsü Bernard Weatherill’i canlandıran aktör Stephen Greif, 78 yaşında hayatını kaybetti.

Oyuncunun ölüm haberi, ajansı Michelle Braidman Associates tarafından 26 Aralık Pazartesi günü duyuruldu. “Harika müşterimiz Stephen Greif’in vefatını büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz. Kapsamlı kariyeri boyunca, National Theatre, RSC ve West End dahil olmak üzere hem ekranda hem de sahnede çok sayıda rol oynadı. Ajans yaptığı açıklamada, onu çok özlediğini söyledi.

Greif’in ölüm sebebi henüz açıklanmadı.

1960’lı yıllar boyunca çok sayıda tiyatroda rol alan oyuncu daha sonra beyaz perdeye geçiş yapmıştır. Yapımcılığını BBC’nin yaptığı 1978 İngiliz bilim kurgu televizyon programı “Blake’s 7″de Komutan Travis’i canlandırdı. 1981 yılına kadar devam eden programda Greif’e Gareth Thomas, Paul Darrow, Michael Keating ve Sally Knyvette eşlik etti.

Greif ayrıca “Citizen Smith”in üç serisinde Harry Fenning’i, “Casanova”da Signor Donato’yu ve “Shoot On Sight”ta Komutan John Shepherd’ı canlandırdı.

Sahnede ve ekranda geniş bir mesleğe sahip olan oyuncu aynı zamanda “Doktorlar”, “Taç Giyme Sokağı”, “Beklenmedik Masallar” ve “EastEnders” gibi dizilerle de ekranlarda yer aldı. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu