Haber

Muş’ta Filistin’e Vefa Programı Düzenlendi

İSRAİL’in Filistin’e yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler için Muş’ta ‘Mazlumlara dua, Filistin’e vefa’ adlı program düzenlendi. Aileleriyle birlikte camideki programa katılan çocuklar, Filistinli akranları için ayakta dua etti.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler için Muş’ta ‘Mazlumlara dua, Filistin’e vefa’ adlı program düzenlendi. Tuba Camisi’ndeki programa erkeklerin yanı sıra kadınlar ve çocuklar da katıldı. Çocuklar büyükleriyle birlikte sıraya girerek İl Müftüsü İbrahim Halil Demir’in önderliğinde namaz kıldılar. Namazın ardından ellerini semaya kaldıran çocuklar, hayatını kaybeden ve yaralanan Filistinli akranları için dua etti.

FİLİSTİN’DEKİ KARDEŞLERİM İÇİN ÇOK ÜZGÜNÜM

Anne ve babasıyla birlikte camiye gelen Akif Eslem Çakıroğlu (8), “Camiye gelerek Filistinli kardeşlerimiz için dua ettik.”

Elif Gür (10), “Filistinli kardeşlerimiz için camiye geldim. Burada dua ettim, dua ettim. Filistin’deki kardeşlerime çok üzülüyorum. Biz her zaman camide namaz kılıyoruz. Allah onların yanında olsun.”

Muş İl Müftüsü İbrahim Halil Demir ise konuşmasında, “Bugün özellikle cemaatimizin çiçekleri, gülleri vardı. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız oldu. Çocuklarımız artık televizyonda izlediği için akranlarının ezildiğini görüyor. Filistin’de bombalar altında ölen çocuklarımız, akranları için masum yürekleriyle, kardeşleri için savaşıyorlar.” “Onlar bugün onların acılarını dindirmek ve destek vermek için camideydiler. Toplumumuzun yarısından fazlası bizim çocuklarımızdı. Kur’an okuyup Filistinli akranları için dua ettiler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu