Haber

Tunç Soyer: İzmir’de Nutuk’u okumayan genç kalmayacak

16 noktada 10 bin Nutuk dağıtıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugün kentin 16 noktasında 10 binin üzerinde Nutuk kitabını İzmirliler ile buluşturdu. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Cumhuriyet Meydanı’ndaki dağıtıma katıldı. Lider Soyer, “İzmir’de Nutuk’u okumayan genç kalmayacak” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ulu başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıl dönümü için hazırladığı anma programı kapsamında yurttaşlara 10 binin üzerinde Nutuk kitabı dağıtıldı. “Kurduğun Gelecek Bize Emanet” sloganıyla İZELMAN tarafından bastırılan Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk kitabı sabah saat 08.30-09.30 saatleri ortasında kentin 16 farklı noktasında İzmirliler ile buluşturuldu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki dağıtıma katılan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer de bir Nutuk aldı. Lider Soyer, “Mustafa Kemal Atatürk’ü yalnızca anmak yetmez onu anlamamız gerekir. Ceddimizi anlamanın yolu onun fikirlerini, ülkülerini benimsemekten, neyi neden yaptığını, nasıl bir yol izlediğini bilmekten geçer. Bu gayeyle bugünün ve geleceğimizin en kıymetli paydaşı olan Genç İzmir gönüllüleri ve İzmir Kent Kurulu Gençlik Meclisi üyelerinden oluşan gençler aracılığıyla kentimizin 16 noktasında Ceddimizin şahsen kendisinin kaleme aldığı Nutuk yapıtını halkımızla buluşturduk. İzmir’de Nutuk’u okumayan genç kalmayacak” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu