Ekonomi

UMRE’den ‘Yerli ve Milli’ projesi

İSTANBUL (İGFA) –İşadamı Ferruh Doğan, ‘Türk Tarımında Yerli ve Milli Tohum’ projesini başlatarak yerli ve milli tohum üretimini ve kullanımını artırmak için harekete geçti.

Söz konusu proje ile milli tarım müdürlüğünün yerlilik ve milliyet ilkesine daha fazla önem vermesi amaçlanıyor.

Uluslararası Medeniyet Refah Eğitim ve Sağlık Derneği (UMRE) Genel Lideri ve iş adamı Ferruh Doğan, 2015 yılında kurduğu ve ‘Oba Marka’ adı altında faaliyet gösteren şirketi ile tamamen yerli sermaye ve yerli kaynaklar kullanılarak hizmet vermektedir. Tıbbi esansiyel aromatik yağlar ve doğal bitkisel yağlar üreterek çalışmalarını Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırarak değerli bir başarıya imza atan Ferruh Doğan, şimdi de ‘Türk Tarımında Yerli ve Milli Tohumlar’ projesini başlatarak yeni bir başarıya hazırlanıyor.

Ferruh Doğan liderliğindeki şirket, dünyada ilk kez sert çekirdekli meyvelerin (dut, böğürtlen, çilek ve incir) hiçbir makine ve ısıl işleme tabi tutulmadan çekirdek özelliklerini koruyarak ayıklanması patentini elinde bulunduruyor. Bu patent ile elde edilen eserler, doğallığı ve saflığı ile kullanıcılar tarafından beğenilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu