Sağlık

Hawaili Dr. Shintani’den Sosyal Medyada Kanseri Gerileten İlaçla İlgili Duyuru

Hawaiili Dr. Shintani Tarafından Sosyal Medyada Kanseri Gerileten İlaç Duyurusu Dikkat Çekti.

Son yıllarda sağlık alanında da dijital platformlar yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Doktorlar da sosyal medya alanında yer alarak daha fazla kişiye ulaşmayı hedefleyen kümelerin ortasında yer alıyor.

Bir ABD eyaleti olan Hawaii’den youtube, instagram ve tiktok gibi sosyal medyalarda paylaşımlar yapan bir doktor. Terry Shintani, kanser tedavisini gerileten bilimsel araştırmaya konu olduğunu söylediği bir ilaç hakkında bilgiler paylaştı. Bilim Sıhhat Haber Ajansı’nın (BSHA) çeviri ekibi tarafından hazırlanan habere göre; Hawaii’li doktor, Tiktok resmi hesabı drshintani’de ‘Bekle! Ivermectin Kanseri Öldürür mü? ‘Beklemek! Ivermectin Kanseri Öldürür mü?’ paylaştı.

Dr. Shintani bir TİKTOK gönderisinde şunları söyledi: “İvermektin kanseri öldürür mü? Merhaba, ben Dr. Shintani, kurul onaylı bir doktor ve Harvard tarafından eğitilmiş bir beslenme uzmanıyım. Tüm haberlerde yer alan çatışmaya neden olan ilacın, Ivermectin’in büyümeyi durdurduğu veya bazı kanser hücrelerini öldürdüğü bulundu. Bununla birlikte, ön araştırmalar, Ivermectin’in meme, prostat, mide kolonu, karaciğer, böbrek, miyeloid lösemi ve diğer kanser türlerine karşı faydalı göründüğünü göstermektedir. Ivermectin, meme kanseri için kemoterapi ile birlikte kullanılır. Elbette Ivermectin’i herhangi bir amaçla kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Not: Haberde verilen tavsiye veya bilgi haber kaynağına aittir. Teşhis ve tedavi süreçlerinde lütfen hekiminize danışınız. Doktorunuz dışındaki tavsiye ve tekliflere uymayınız.

habersolhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu